Joga w zgodzie ze sobą

fot. Nat Orce

Uważność w jodze


Czy dostosowujesz praktykę jogi do poziomu swojej energii, nastroju, dnia i co to właściwie oznacza – robić coś w zgodzie ze sobą?


Joga, niezależnie od tego w jakim stylu praktykujesz, jest przede wszystkim o 𝐮𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢. Uważnym przyglądaniu się temu, co dzieje się wewnątrz, uważnym oddychaniu, stawianiu kroków na macie. Uczymy się czuć siebie poprzez ciało, dostrzegamy subtelności wynikające z obserwacji siebie w przestrzeni z innymi, szukamy balansu pomiędzy napięciem i rozluźnieniem – tak w wielkim skrócie.

𝐓𝐨 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐜𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐝𝐚𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐩𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐚 – „𝐡𝐞𝐣, 𝐣𝐚𝐤 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐦𝐚𝐬𝐳 𝐝𝐳𝐢𝐬́?” 𝐢 𝐮𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐞 𝐬ł𝐮𝐜𝐡𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐝𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢.Może się wtedy okazać, że potrzebuję wyspać się, ugotować ciepły posiłek, by mieć w ogóle siłę na jakikolwiek ruch. Może wystarczy 15min łagodnego przeciągania, spokojnego oddechu lub drzemki.

Bez naładowanych baterii, dobrego paliwa, czy regeneracji daleko nie zajedziemy.A jeśli decydujesz się na ruch – jogę, czy inną aktywność, sprawdzaj w trakcie – jak się czujesz. Czy nie forsujesz się za bardzo, czy w trakcie wykonywania ćwiczeń możesz swobodnie oddychać, czy nie przekraczasz granicy bólu?


Zawsze możesz zrobić przerwę na złapanie oddechu, uspokojenie łomotu serca. Poza tym baw się ruchem, ciesz się małymi krokami, delektuj się każdym oddechem.

Z radością i lekkością, na przekór aurze za oknem.


Dodaj komentarz