yoga

योग

Joga powstała i rozwijała się na przestrzeni tysięcy lat w Indiach i jest fundamentem tamtejszej kultury. Jej celem jest zwiększenie samoświadomości człowieka. Stanowi kompleksowy system obejmujący rozwijanie czucia i kontroli ciała, emocji, umysłu. Istnieje wiele jej odmian, na poziomie podstawowym obejmuje asany – pozycje, które wzmacniają i uelastyczniają ciało.

Praktyka jogi wprowadza równowagę do naszych ciał. Pomaga łagodzić skutki stresu, wycisza, zwiększa mobilność i elastyczność, poprawia przepływ płynów w ciele, wspomaga lepsze funkcjonowanie układu mięśniowego, oddechowego, nerwowego.

Budujemy relację
z naszym oddechem, który jest podstawą spokojnej i uważnej praktyki.

Emilia Iwaniuk

Dzięki swojej uniwersalności, ponadczasowości i skuteczności, joga staje się niezastąpionym remedium na problemy współczesnych ludzi, pomaga w codziennym życiu i w sytuacjach kryzysowych. W 2016 roku joga trafiła na listę niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO. W uzasadnieniu tej decyzji podkreślono jej wszechstronny wpływ na społeczeństwo – od jej walorów zdrowotnych i leczniczych po edukacyjne i artystyczne.

 

Emilia Iwaniuk

Praktykujemy
z poszanowaniem swoich możliwości, ograniczeń.
Bez oceniania, rywalizacji, pośpiechu.

Budujemy relację z naszym oddechem, który jest podstawą spokojnej i uważnej praktyki. Poznajemy asany – pozycje jogi, które na poziomie fizycznym wzmacniają i uelastyczniają ciało, pomagają pozbywać się napięć, niekorzystnych nawyków ruchowych i wprowadzają równowagę do naszych ciał. Uczymy się przenosić doświadczenia jogowe do naszych codziennych sytuacji, zwracamy uwagę na prawidłowe ustawienie miednicy, kręgosłupa. Ćwiczymy z poszanowaniem swoich możliwości i ograniczeń, bez oceniania, rywalizacji, pośpiechu. Wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń do odkrywania potencjału naszych możliwości. Zbieramy doświadczenia, szukamy miękkości, lekkości, siły w sobie, RÓWNOWAGI pomiędzy napięciem i rozluźnieniem – z czasem na pytania, próby, modyfikacje, w atmosferze spokoju i cierpliwości.