SIERPIEŃ

pełnia lata z jogą

Lato – Joga – Relaks – Jezioro

11 – 17 sierpnia 2024

Lipowy Dom

Od kilku lat wakacyjny warsztat „pełnia lata z jogą” w Lipowym Domu cieszy się największym zainteresowaniem. Wracacie tam chętnie, by cieszyć się pełnią lata, kąpielami w jeziorze, błogim, jogowym relaksem. Z radością wracam tam z Wami i zapraszam wszystkich, którzy potrzebują odpoczynku i wytchnienia w otoczeniu kojącej natury.


Lipowy Dom został wybudowany w typowej mazurskiej stylistyce, ma własny młody sad i ogród warzywny. W głównym domu jest salon z kominkiem, idealny do relaksu oraz duży przeszklony taras z widokiem na jezioro, z którego możemy korzystać i bez ograniczeń wylegiwać się na pomoście.

Lipowy Domjest położony
w małej miejscowości Lipowo, sercu Mazurskiego Parku Narodowego, nad samym jeziorem, do którego mamy bezpośredni dostęp.

Joga i zoga

Mapą, z której skorzystamy, będzie praktyka jogi, medytacji zen shiatsu i zogi. Przygotujcie się na solidną dawkę ruchu, spacery, energetyzujące poranki i kojące wieczory warsztatowe z jogą, technikami automasażu i integracji strukturalnej przez ruch.

Poprowadzę Was z radością!

𝐙𝐎𝐆𝐀 to najmłodsze dziecko integracji strukturalnej, którą możemy nazywać też integracją funkcjonalną.


Jej celem jest stworzenie wzorca postawy i ruchu w przestrzeni, aby było ono wydajne w grawitacji. Bawimy się ruchem, eksperymentujemy z klasycznymi pozycjami jogi, przywracamy prawidłowe relacje ślizgowe pomiędzy tkankami, godzimy ciało z grawitacją, poprawiamy jakość ruchu.


Do prowadzonych sesji wplatam elementy zogi, czasem prowadzę całą sekwencję w tej formie. Jest to pozornie bardzo niewinna praktyka, gdzie dekonstruujemy pozycje jogi, odtwarzamy je na nowo z mikro i makro ruchami, płynnym kołysaniem, bujaniem, ślizganiem. Bywa dość intensywnie , bo te małe ruchy potrafią wiele zdziałać i bardzo zmieniają czucie w ciele – na bardziej płynne i swobodne.

Najlepsza kuchnia na Mazurach

W trakcie pobytu oferowane są posiłki wegetariańskie oparte na lokalnych ekologicznych produktach. Ciepłe śniadania, wypiekany na miejscu chleb, pasty, pyszne zupy, warzywa, domowe przetwory i ciasta.
*Istnieje możliwość wyboru potraw bezglutenowych i wegańskich – proszę o informację w trakcie zgłoszenia.

Plan wyjazdu
„pełnia lata z jogą”

Koszt wyjazdu

niedziela – przyjazd od godz. 15:00

16:00 – powitanie
17:30 – łagodna sesja jogi
18:30 – kolacja
19:30 – krąg otwarcia

poniedziałek – piątek

8:00 – 9:00 – medytacja / ćwiczenia oddechowe
9:00 – 10:00 – poranna pobudka jogowa
10:00 – śniadanie
14:00 – obiad
17:30 – 19:00 – zajęcia warsztatowe – joga / zoga / automasaże
19:00 – kolacja

sobota

8:00 – 9:00 – medytacja / ćwiczenia oddechowe
9:00 – 10:00 – poranna pobudka jogowa
10:00 – śniadanie
11:00 – podsumowanie i pożegnalny krąg
13:00 – obiad
14:00 – zakończenie warsztatu

(obejmuje nocleg, posiłki, zajęcia)

2480 zł / przy wpłacie zaliczki do 15 maja
2580 zł / przy wpłacie zaliczki od 16 maja

Dostępne są pokoje 2 i 3 osobowe. Decyduje kolejność zgłoszeń i układ pokoi, ilość miejsc ograniczona.
Dojazd na miejsce we własnym zakresie, ale zazwyczaj świetnie się organizujemy i pomagamy sobie w dotarciu na miejsce.

W celu rezerwacji miejsca proszę o wysłanie zgłoszenia: emilia@zensitive.pl oraz wpłatę zaliczki (bezzwrotnej) w wysokości 800zł. Numer konta otrzymasz w mailu zwrotnym.


* Rezygnacja z udziału wraz ze zwrotem kosztów jest możliwa jedynie w przypadku znalezienia osoby na swoje miejsce.

* Zastrzegam sobie prawo do odwołania wyjazdu lub zmiany jego terminu z przyczyn niezależnych ode mnie. W takim przypadku zwracam wpłaconą zaliczkę.

O mnie

Uwielbiam pracę z ludźmi. Zaprzyjaźniam z jogą, łagodnym ruchem, jestem dyplomowaną masażystką japońskiego masażu Zen Shiatsu oraz terapeutką twarzy japońskiej metody Kassaji®. Od 12 lat prowadzę regularne zajęcia w szkołach jogi, sesje indywidualne oraz warsztaty. Ukończyłam kurs Zoga Movement Practice Advanced pod okiem twórcy metody – Wojtka Cackowskiego i z przyjemnością wdrażam elementy integracji strukturalnej do swoich zajęć. Pokazuję jak bawić się ruchem, eksperymentować z klasycznymi pozycjami jogi, przywracać prawidłowe relacje ślizgowe pomiędzy tkankami, godzić ciało z grawitacją, poprawiać jakość ruchu.

Uczę uważnego, pełnego szacunku podejścia do pracy z ciałem. W pracy z drugim człowiekiem ważna jest dla mnie komunikacja – wzajemna wymiana w bezpiecznej, opartej na zaufaniu atmosferze.
Łączę różne metody, szkolę się i poszukuję najlepszych rozwiązań by wspierać Cię w odzyskiwaniu radości z bycia w ciele i w ruchu. Od 12lat praktykuję Kyudo – tradycyjne łucznictwo japońskie.

Zapraszam Cię serdecznie!

Emilia

Kontakt i zapisy: emilia@zensitive.pl