Maj

Majowo z jogą i zogą

16 – 19 maja 2024

Lipowy Dom / Mazury

Maj na Mazurach to czysty obłęd, intensywność kolorów, smaków, zapachów i moc atrakcji. Lipowy Dom gości nas od lat szeroko otwartymi, niebieskimi okiennicami, tarasem z widokiem na jezioro. Zabieram Was tym razem w wiosennym rozkwicie, majowo z jogą i zogą.

Lipowy Dom jest położony
w małej miejscowości Lipowo, sercu Mazurskiego Parku Narodowego, nad samym jeziorem.

dziewczyna na pomoście, joga nad jeziorem

Kiedy i gdzie?


16 – 19 maja. Lipowy Dom położony jest w małej miejscowości Lipowo, sercu Mazurskiego Parku Narodowego, nad samym jeziorem. Dom został wybudowany w typowej mazurskiej stylistyce, ma własny młody sad i ogród warzywny. W głównym domu jest salon z kominkiem, idealny do relaksu oraz duży przeszklony taras z widokiem na jezioro, z którego możemy korzystać i bez ograniczeń wylegiwać się na pomoście.

Co będziemy robić?

Mapą, z której skorzystamy, będzie praktyka jogi, medytacji zen shiatsu i zogi. Przygotujcie się na solidną dawkę ruchu, spacery, energetyzujące poranki i kojące wieczory warsztatowe z jogą, technikami automasażu i integracji strukturalnej przez ruch.

Poprowadzę Was z radością!

𝐙𝐎𝐆𝐀 to najmłodsze dziecko integracji strukturalnej, którą możemy nazywać też integracją funkcjonalną.
Jej celem jest stworzenie wzorca postawy i ruchu w przestrzeni, aby było ono wydajne w grawitacji. Bawimy się ruchem, eksperymentujemy z klasycznymi pozycjami jogi, przywracamy prawidłowe relacje ślizgowe pomiędzy tkankami, godzimy ciało z grawitacją, poprawiamy jakość ruchu.Wplatam elementy zogi czasem prowadzę całą sesję w tej formie. Jest to pozornie bardzo niewinna praktyka, gdzie dekonstruujemy pozycje jogi, odtwarzamy je na nowo z mikro i makro ruchami, płynnym kołysaniem, bujaniem, ślizganiem. Bywa dość intensywnie , bo te małe ruchy potrafią wiele zdziałać i bardzo zmieniają czucie w ciele – na bardziej płynne i swobodne.

Dla kogo?

Dla każdego – doświadczenie jogowe nie jest wymagane, praktykę zawsze dostosowuję do Was i Waszych możliwości. Przedział wiekowy jest zróżnicowany od 20+ do 70+ i wszyscy dają radę – serio!

Najlepsza kuchnia na Mazurach

W trakcie pobytu oferowane są posiłki wegetariańskie oparte na lokalnych ekologicznych produktach. Ciepłe śniadania, wypiekany na miejscu chleb, pasty, pyszne zupy, warzywa, domowe przetwory i ciasta.
* Istnieje możliwość wyboru potraw bezglutenowych i wegańskich – proszę o informację w trakcie zgłoszenia.

Plan wyjazdu

czwartek – przyjazd od godz. 15:00
16:00 – ciepły posiłek na powitanie
18:00 – łagodna sesja jogi
19:00 – kolacja
20:00 – krąg otwarcia

piątek – sobota
8:00 – 9:00 – medytacja / ćwiczenia oddechowe
9:00 – 10:00 – poranna pobudka jogowa
10:00 – śniadanie
14:00 – obiad
17:30 – 19:00 – zajęcia warsztatowe – joga / zoga / automasaże
19:00 – kolacja

niedziela
8:00 – 9:00 – medytacja / ćwiczenia oddechowe
9:00 – 10:00 – poranna joga
10:00 – śniadanie
11:00 – krąg zamknięcia
13:00 – obiad
14:00 – zakończenie warsztatu

*plan jest elastyczny i może ulec zmianom

Koszt wyjazdu „Majowo z jogą i zogą”


(obejmuje nocleg, wyżywienie, zajęcia):

1540 zł / przy wpłacie zaliczki do 31 marca
1640 zł / przy wpłacie zaliczki od 1 kwietnia

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych (decyduje kolejność zgłoszeń).

Dojazd na miejsce we własnym zakresie – kontaktuję Was ze sobą w kwestii transportu.

W celu rezerwacji miejsca proszę o wysłanie zgłoszenia: emilia@zensitive.pl lub oraz wpłatę 𝐛𝐞𝐳𝐳𝐰𝐫𝐨𝐭𝐧𝐞𝐣 𝐳𝐚𝐥𝐢𝐜𝐳𝐤𝐢 w wysokości 500 zł.
Numer konta otrzymasz w mailu zwrotnym.

* Rezygnacja z udziału wraz ze zwrotem kosztów jest możliwa jedynie w przypadku znalezienia osoby na swoje miejsce.

*Zastrzegam sobie prawo do odwołania wyjazdu lub zmiany jego terminu z przyczyn niezależnych ode mnie. W takim przypadku zwracam wpłaconą zaliczkę.

O mnie

Uwielbiam pracę z ludźmi. Zaprzyjaźniam z jogą, łagodnym ruchem, jestem dyplomowaną masażystką japońskiego masażu Zen Shiatsu oraz terapeutką twarzy japońskiej metody Kassaji®. Od 12 lat prowadzę regularne zajęcia w szkołach jogi, sesje indywidualne oraz warsztaty. Ukończyłam kurs Zoga Movement Practice Advanced pod okiem twórcy metody – Wojtka Cackowskiego i z przyjemnością wdrażam elementy integracji strukturalnej do swoich zajęć. Pokazuję jak bawić się ruchem, eksperymentować z klasycznymi pozycjami jogi, przywracać prawidłowe relacje ślizgowe pomiędzy tkankami, godzić ciało z grawitacją, poprawiać jakość ruchu.

Uczę uważnego, pełnego szacunku podejścia do pracy z ciałem. W pracy z drugim człowiekiem ważna jest dla mnie komunikacja – wzajemna wymiana w bezpiecznej, opartej na zaufaniu atmosferze.
Łączę różne metody, szkolę się i poszukuję najlepszych rozwiązań by wspierać Cię w odzyskiwaniu radości z bycia w ciele i w ruchu. Od 12lat praktykuję Kyudo – tradycyjne łucznictwo japońskie.

Zapraszam Cię serdecznie!


Emilia

Kontakt i zapisy: emilia@zensitive.pl