Maj

Monomi – praktyka uważności

26 – 29 maja 2022

Winnica / Kazimierz Dolny

Monomi to zwrot, który ma dla nas szczególne znaczenie. Słownik podpowiada, że z japońskiego „monomi” (物見) to rodzaj obserwacji, zwiadu, szczególnego sposobu przyglądania się sobie i światu.


Praktyka „monomi” to przyglądanie się temu, co ważne. To okazja do poznania, przećwiczenia i doświadczenia japońskiego łucznictwa Kyudo, jogi, medytacji, ćwiczeń wspierających budowanie świadomości ciała, pracy z nawykami, emocjami.

Spotykamy się w pięknym maju, żeby przyjrzeć się wspólnie temu, dzięki czemu każdy może mieć wpływ na jakość swojego życia. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu z pozornie niełączących się ze sobą dyscyplin, chcemy podzielić się sugestiami i praktykami, które mogą być pomocne w znajdowaniu odpowiedzi na istotne pytania:

1. Jak radzić sobie z niepożądanymi emocjami, wahaniami nastroju, poczuciem niepokoju, niedostatku czy wręcz braku?
2. Jak odbudować dostęp do naturalnych zasobów spokoju i równowagi?
3. Jak świadomie wpływać na jakość własnego życia?
4. Jak budować i utrzymać/rozwijać zdrowe nawyki?

Kiedy i gdzie?


26 – 29 maja, Winnica k. Kazimierza Dolnego

Zapraszamy do pensjonatu Winnica, który znajduje się niecałe 3 kilometry od rynku w Kazimierzu Dolnym, wśród sadów i wzgórz, w cichym malowniczym miejscu.

W naszej pracy znajdowaliśmy wspólnie odpowiedzi na wiele pytań stawianych nam przez uczestników zajęć:

1. Jak łączyć pracę z pasją?
2. Jak znajdować czas na to, co ważne?
3. Jak dbać o siebie?
4. Jak wspierać innych?
5. Jak zachować dystans do rzeczywistości?
6. Skąd czerpać inspiracje?

Spróbujemy zamienić „poważnie” na „uważnie” – z dystansem i poczuciem humoru.

Uważność nie musi być poważna.
Ani odświętna.
Może być zwyczajna, codzienna.
Wtedy staje się użyteczna.


fot. Les Szurkowski

Plan wyjazdu

⦿ czwartek – przyjazd od godz. 16:00
16:00 – powitanie
17:00 – łagodna sesja jogi – Emilia
18:00 – kolacja
19:00 – otwarcie warsztatu – Emilia i Witek

⦿ piątek / CIAŁO
7:30 – 8:15 – medytacja
8:15 – 9:15 – poranna pobudka jogowa – Emilia
9:30 – śniadanie
13:00 – sztuka automasażu / Zen Shiatsu – Emilia
14:00 – obiad
17:00 – 18:30 – zajęcia warsztatowe w ruchu – Emilia
19:00 – kolacja

⦿ sobota / MYŚLI I EMOCJE
7:30 – 8:15 – medytacja
8:30 – 9:15 – uważny ruch i oddech – Witek
9:30 – śniadanie
11:30 – 13:30 – Kyudo i inne elementy Budo – Witek & Emilia
14:00 – obiad
17:00 – 18:30 – zajęcia warsztatowe – uważna komunikacja i praca z emocjami – Witek
19:00 – kolacja
20:30 – refleksja: nowe nawyki

⦿ niedziela / BALANS
7:30 – 8:30 – medytacja / oddech
9:00 – śniadanie
10:00 – podsumowanie warsztatu
13:00 – obiad
14:00 – zakończenie

Koszt wyjazdu

(obejmuje nocleg, posiłki, zajęcia)

1460 zł / przy wpłacie zadatku do 31 marca
1560 zł / przy wpłacie zadatku od 1 kwietnia

Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych.

Dojazd na miejsce we własnym zakresie – kontaktujemy Was ze sobą w kwestii transportu.

W celu rezerwacji miejsca prosimy o wysłanie zgłoszenia: emilia@zensitive.pl oraz wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 400 zł.
Numer konta otrzymasz w mailu zwrotnym.

*zastrzegamy sobie prawo do odwołania wyjazdu lub zmiany jego terminu z przyczyn niezależnych od nas. W takim przypadku zwracamy wpłacony zadatek.O nas

Witek Rychłowski – pracuję jako trener, instruktor, tłumacz i konsultant od końca ubiegłego wieku (1999). Wcześniej zdobywałem doświadczenie jako etatowy pracownik dwóch międzynarodowych koncernów. Specjalizuję się we wspieraniu tych, którzy chcą zmienić swoje postawy, sposób widzenia świata i skuteczność własnego działania. W latach 2004-2021 prowadziłem szkolenia dla zespołów oraz indywidualne sesje rozwojowe dla ponad 100 firm i instytucji wielu branż i segmentów rynku, współpracując z ponad 10 tysiącami osób w ciągu 24 000 godzin zajęć. Pracuję w Polsce i za granicą. Nadal świadczę usługi jako mediator i negocjator.

Po wcześniejszych doświadczeniach z off-roadem, czy nurkowaniem i innymi formami BUDO (japońskich sztuk walki) od 2006 roku aktywnie praktykuję i popularyzuję Kyudo – tradycyjne japońskie łucznictwo.

Bogactwo form współpracy z tak różnorodnymi osobami, które miałem przyjemność spotkać przyniosło wiele intrygujących doświadczeń, inspirujących rozmów i ciekawych inicjatyw czyli po prostu fantastycznych przygód. We wszystkich formach aktywności znajduję potwierdzenie wcześniejszych obserwacji – uważne działanie może skutecznie wspierać poznawanie głębi własnych doświadczeń, zmieniać perspektywę postrzegania rzeczywistości, a tym samym służyć podnoszeniu jakości życia.

Czerpię z wielu źródeł i z własnych doświadczeń, proponuję sprawdzone, bezpieczne i skuteczne metody prowadzące do lepszego korzystania z zasobów tworzonych dzięki uważnemu życiu.

mondo.pl


Emilia Iwaniuk-Rychłowska – uwielbiam pracę z ludźmi. Zaprzyjaźniam z jogą, jestem dyplomowaną masażystką japońskiego masażu Zen Shiatsu terapeutką twarzy japońskiej metody Kassaji®. Od 10 lat prowadzę regularne zajęcia w szkołach jogi, sesje dla firm, spotkania indywidualne oraz warsztaty.

Uczę uważnego, pełnego szacunku podejścia do pracy z ciałem. W pracy z drugim człowiekiem ważna jest dla mnie komunikacja – wzajemna wymiana w bezpiecznej, opartej na zaufaniu atmosferze. Uczestniczę w warsztatach i kursach uzupełniających holistyczne podejście z terapeutycznym ruchem. Zakochałam się w Zen Shiatsu – masażu wywodzącym się z kultury Japonii, który łączy w sobie tradycję medycyny orientalnej z osiągnięciami współczesnej medycyny zachodniej w zakresie anatomii, fizjologii, fizjoterapii. Od dekady praktykuję Kyudo – tradycyjne łucznictwo japońskie, posiadam mistrzowski stopień 3 Dan oraz uprawnienia instruktora sportu ze specjalizacją w łucznictwie.

Zapraszamy
Emilia i Witek

Kontakt i zapisy: emilia@zensitive.pl